ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Emma Fischel - Veidai lange

Emma Fischel - Veidai lange
Emma Fischel
Veidai lange

Puslapių skaičius: 144

Įkėlimo data: 2011-03-13
Įkėlė: kramte
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Pagrindinis veikėjas Stenas turintis tik sesę Floelą ir tėtį.

Apie knygą

Šioje knygoje pasakojama apie šeimą. Viskas prasidėjo nuo to , jog Stenas, jo sesuo Floela ir jų tėtis, persikraustė į kitą miestelį, nes taip manė kad persikraustę pamirš tai jog jų mama mirė. Naujame miestely pradeda vykti keisti dalykai. Stenas pro savo kambario langą matė kito namo lange berniuko veidą. O kas keisčiausia kad tame name seniai niekas negyvena jis yra apleistas,ir jam pamačius tą berniuką, tas berniukas paslaptingai dingo iš miesto. Jis išsigandęs papasakojo sesei,bet ji sako jog Stenas išsigalvoja. Jis pamatė mušeiką Koliną to pačio namo lange ir iškart papasakojo sesei. Ji vėl nepatikėjo, patikėjo tik tada, kai atvažiavo policija ar nematė Kolino esą jis dingo. Jiedu pagalvojo kad Stenas ekstrasensas. PO dar kelių dienų, Stenas su Floela ant to seno namo lango pamatė Steno atvaizdą. Floela persigando,o Stenas tepasakė: štai mano eilė. Vaikai pasiryžo nueiti į tą paslaptingą namą ir paaiškėjo kad Stenas ne ekstrasensas, o tiesiog vienas pakvaišęs mokslininkas norėjo kad vaikai susirinktų į tą apleistą namą,o tada iš vaikų smegenų padaryti mašiną.

Įsimintina scena

"Aš ten neisiu", - pamanė Stenąs. Tačiau Floela žengė į vidų, ir Stenas linkstančiomis kojomis nusekė jai iš paskos.
Jie atsidūrė ankštoje, uždaroje erdvėje, iš kurios j viršų vedė statūs akmeniniai laiptai. Sukdamiesi spirale jie kilo į tamsą. Floela pradėjo kopti. Stenas irgi. Iš lėto...
Liko penkios pakopos iki viršaus.
Keturios.
Steno kojos atrodė sunkios tarsi didžiuliai betono luitai. Tik sukaupęs visas jėgas jis šiaip taip įstengė jas pajudinti.
Trys.
Jam ausyse tebeaidėjo tas juokas - klaikus, duslus, piktdžiugiškas.
Dvi.
"Dar nevėlu grįžti atgal,- tikino balsas jo viduje. - Dar nevėlu!" Tačiau giliai širdyje Stenas pajuto, kad jau per vėlu.

Knygos subjektyvus vertinimas

Man knyga nepatiko nes ją skaičiau iš reikalo,ji man nebuvo įdomi.
Trumpo siužeto knyga, kurią vargiai galima būtų priskirti ,,Šiurpuliams''. Susidariusią įtampą nuslopindavo nukrypimai į šalį: trumpi prisiminimai, nereikšmingi dialogai.. Vaizdžiai ir gan nejaukiai aprašomas Steno susidūrimas su statulomis sode, kurių dėka mistiškai buvo galima užbaigti knygą. Nors taip ir liko neaišku, kas tokio siaubingo turėjo vykti žmonių galvose ir mintyse, kad galiausiai jie virto statulomis. Galų gale ar to ir siekė chirurgas Fentonas - kad sukūręs didžiulį baimės jausmą žmoguje, paverstų jį akmeniu?

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Tai kuo baigiasi knyga reikia atkreipti dėmesį. jog vaikam pavyksta išsivaduoti iš mokslininko. Ir parkelį prie Steno namo atsirasdavo išsigandusių žmonių statulos.
Ši knyga išsiskiria tuo jog ji parašyta dideliu šriftu, tik 140psl todėl ją perskaitai greitai. Ir kai kurie maži vaikai gali bijoti ją skaityti nes yra dalykų kurių gali prisibijoti maži vaikai.
 Komentarai
0
#1 Mantuxas44
avataras
23/05/2011 20:20
141psl. ?
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas