ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Antanas Vaičiulaitis - Valentina

Antanas Vaičiulaitis - Valentina
Antanas Vaičiulaitis
Valentina

Puslapių skaičius: 105

Įkėlimo data: 2011-01-16
Įkėlė: Paulius
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Antanas - pagrindinis veikėjas, knygoje aprašoma jo patirta meilės istorija.
Valentina - Antano mylimoji, knygoje tragiškai žūstanti.
Modestas - jaunasis inžinierius, kuriam Valentina lyg ir "skolinga" už pagalbą tėvams. Modestas mano, jog Valentina priklauso jam.

Apie knygą

Knyga pradedama Antano atsikėlimu į kaimą pradėti dirbti savo naują darbą. Be to jis turi ir dar vieną tikslą - pamatyti kažkada seniau sutiktą ir niekaip iš galvos neišeinančią merginą, kurią jis įsimylėjo. Dėl šios priežasties Antanas Valentiną idealizuoja, ji jam atrodo nuostabiai graži, gera ir t.t. - tiesiog tobula būtybė.

Be jaunuolių santykių plačiai vaizduojama ir kaimo gamta. Čia ji užima gal net daugiau vietos, nei pati meilės istorija. Gamta nebūtinai realistiška, bet padedanti atskleisti herojų jausmus ir būseną.

Kuo toliau, tuo labiau jų santykiai plėtojasi. Valentina ir Antanas praleidžia vis daugiau laiko, kartu su Valentinos tėvais jie eina pas bites, lankosi liepyne... Tik Antanas sunkiai ryžtasi pasakyti, jog myli merginą. Ši taip pat tai lyg ir supranta, tačiau nei iš vieno neišgirstame to tiesioginio pasisakymo. Net kai Antanas bando prisipažinti, kalba nusukama į šalį, užsimenama apie kitus dalykus.

Galų gale Antanas atvirai pasako, jog nebegali be Valentinos. Tačiau šiai tenka sunkus apsisprendimas - tėvai lyg ir tikisi, jog ji tekės už Modesto. Ji pati norėtų būti ir su Antanu. Tačiau kadangi per pokalbį Valentina jo nepasirenka, išsiskyrus tenka ieškoti atsakymo, kas jai būtų geriau. Svarstoma ir galimybė keliauti į vienuolyną - atsiriboti nuo abiejų vaikinų ir pasirinkti vienatvės kupiną gyvenimą.

Vėl susitikę po kiek laiko, jie lyg ir nusprendžia būti kartu, tačiau kai mieste Valentiną pas save pakviečia Modesto kompanija, Antanas ant jos supyksta. Vėliau, kai Valentina per audrą tragiškai žūva, padėtį pataisyti jau vėlu.

Įsimintina scena

1. Atvykęs į kaimą ir bendraudamas su žmonėmis Antanas atsitiktinai išgirsta skambančius kitame ežero krante esančio vienuolyno varpus. Jam paaiškinama, kad tai reiškia, jog kažkas mirė. Romano pabaigoje, kai Antanas grįžta iš vienuolyno, kur ieškojo Valentinos, jis vėl išgirsta varpus - tai leidžia suprasti apie mylimosios mirtį.

2. Antano pykčiai su Valentina. Po to, kai jis pabėgo nuo jos per šventę už tai, kad ši buvo vėl susitikusi su Modesto kompanija, jis grįžta namo. Pamažu prasideda audra. Netikėtai pas jį ateina Valentina, prašydama priglausti nuo audros ir norėdama atsiprašyti. Tačiau Antanas atrėžia, jog ši spėsianti grįžti namo. Valentina išeina ir, pasiėmusi valtelę, per audrą plaukia į vienuolyną. Tik vėliau Antanas supranta, kad padarė klaidą, nori atsiprašyti, bet jau būna per vėlu.

Knygos subjektyvus vertinimas

Man knyga nepatiko, nes yra labai nuobodi. Per daug dėmesio skiriama gamtai, be to, vaizduojami per daug keisti santykiai. Dialogai man pasirodė visai netikroviški ir kvaili. Bet tai tik mano asmeninė nuomonė :)

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Pabaigoje Valentina miršta gana mistiškai (tai būdinga daugumai Vaičiulaičio kūrinių), apie mirtį neužsimenama tiesiogiai.

Svarbią vietą užima gamta.
 Komentarai
0
#1 audra123
avataras
18/02/2011 16:39
savotiskai idomi ir mistiska knygaMirktman paprasciausia patiko sis kuriysLinksminuosi
0
#2 gabriukas54321
avataras
25/04/2011 11:52
kiek puslapiu?
0
#3 iTeQui
avataras
16/11/2011 20:05
Ačiū, pravertė. Šypt
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas