ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Vytautas Žutautas - Mirties fabrikas

Vytautas Žutautas - Mirties fabrikas
Vytautas Žutautas
Mirties fabrikas

Puslapių skaičius: 288

Įkėlimo data: 2011-12-22
Įkėlė: matjs
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

TULPINIAI: Virginijus Baltušis - tulpinių gaujos lyderis, Algimantas Vertelka- tulpinių gaujos lyderio pedejejas, Audrius Andrušaitis - tulpinių gaujos narys
GAIDJURGINIAI: Sigitas Gaidjurgis- gaidjurginiu gaujos lyderis, Arminas Graužinis- Gaidjurginiu gaujos narys ir reketininkas, Artūras Damkus- gaidjurginiu gaujos narys

Apie knygą

Užtrukusi Panevėžio tulpiniu ir Klaipėdos gaidjurginiu gaujų padarytų nusikaltimų atskleidimą sunkino pasaulio atstovų žinojimas apie ribotas policijos pareigūnų technines ir materialines galimybes. Policijos pareigūnų manymu, nusikalstamos grupuotės nariai jautėsi esą nebaudžiami ir nesitikėjo, kad jų nusikaltimai bus atskleisti.
Tačiau operatyvine prasme šis rezonansą visuomenėje sukėlęs nusikaltimas buvo atskleistas praėjus 4mėnesiams po nuo jo įvykdymo. Nustatę įtariamųjų asmenų ratą policijos pareigūnai susidūrė su problema, kuomet žiniasklaidai paviešinus informacija apie kai kurių įtariamų asmenų paieška, įtariamieji sugebėjo pasislėpti nuo teisėsaugos pareigūnų.

Įsimintina scena

tai jog kitos gaujos lyderio pakviestam profesionaliam žudikui iš Rusijos pasiūlius už 10000 rublių nušauti S.Gaidjurgį jis pabūgo ir pabėgo iš Lietuvos. (seniau už tokius pinigus galėjai nusipirkti 2 kamabariu gerą butą)

Knygos subjektyvus vertinimas

Ši knyga turėtų sudominti kiekvieną Lietuvį kuriam svarbu kas dėjosi Lietuvoje tuometinėje Lietuvoje ir už jos ribų. Ši knyga labai mane sudomino ir net privertė nusipirkti dar vieną knygą apie Lietuviškąją mafija. Skaitant išpradžiu sunku įsiminti vardus ir pavardes

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

tai jog daugiausia veiksmas vyksta Klaipėdoje ir Panevėžyje. Viskas vyksta ties 1970-2003m. Dabar kone visi mafiozai paminėti šioje knygoje yra mirę arba kali Lukiškėse. Knyga turi 287puslapius.
 Komentarai
0
#1 acmepc3
avataras
28/05/2012 19:06
placiau: Knygos autorius daugiau kaip du dešimtmečiai dirba „AKISTATOS“ laikraščio vyriausiuoju redaktoriumi. Daug rašo kriminalinėmis temomis Žilvino Vizgirdos, Petro Ivanausko, Petro Kurmelio slapyvardžiais.
„Mirties farbikas“ parašytas remiantis Tulpinių ir Gaidjurginių baudžiamosiomis bylomis. Paskelbti teismų nuosprendžiai jau praėję visas nagrinėjimo stadijas ir yra įsiteisėję. Trys Tulpiniai ir du Gaidjurginiai, nužudę daugiau kaip 50 žmonių, nuteisti iki gyvos galvos. Tarp nužudytųjų - ne tik nereikalingais liudininkais tapę gaujų nariai, bet ir garsūs verslininkai, ir net prokuratūros, policijos, saugumo darbuotojai.
Knygoje rašoma apie tai kaip buvo nužudytas buvęs Mažeikių naftos gamyklos direktorius Gedeminas Kiesus, jo sūnus Valdas ir apsaugininkas Alfonsas Galminas. Dar ir šiandien banditai neišduoda, kur paslėpė nužudytųjų galvas.
Panevėžio Tulpiniai ir Klaipėdos Gaidjurginiai buvo pačios žiauriausios Lietuvos banditų gaujos. Tulpiniai net ir persekiojami policijos neatsisakė savo planų ir toliau žudė – nušovė policijos inspektorių Sergejų Piskunovą ir prokurorę Vidą Kazlauskaitę. Šios, o taip pat prokuroro Gintauto Sereikos žūtys Lietuvoje sukėlė didžiulį rezonansą. Jas tyriant buvo atskleistos dar dešimtys žmogžudysčių.
Knygos autorius nedaro toli siekiančių išvadų, bet perskaičius knygą paaiškės, kad žiauriausias banditų gaujas globojo pareigūnai.
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas