ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Denisas Didro - Laiškas apie akluosius regintiesiems pamokyti

Denisas Didro	 - Laiškas apie akluosius regintiesiems pamokyti
Denisas Didro
Laiškas apie akluosius regintiesiems pamokyti

Puslapių skaičius: 87

Įkėlimo data: 2011-12-13
Įkėlė: baltis
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Vienas aklasis kurio pavardė nepaminėta, aklasis pavarde Saundersonas bei akloji panelė Melanija de Salinjak.

Apie knygą

Veiksmo šioje knygoje nėra, visą knygą sudaro pagrindinis Deniso Didro laiškas jo poniai, priedas prie laiško, bei volterio laiškas Didro ir Didro atsakymas Volteriui. Ši knyga buvo išspausdinta 1749m., bet dėja neparašyti kada rašomas laiškas. Pagrindiniai veikėjai yra vienas aklasis kurio pavardė nepaminėta, klasis pavarde Saundersonas bei akloji panelė Melanija de Salinjak. Jie išsiskyrė savi įpatingais gabumais. Ispudingiausios kai buvo papaakojemi įvairūs ir neįtikėtini aklūjų gabumai. Pavyzdžiui Saundersonas. Šis aklasis sugebėjo ne tik mokytis, bet ir dėstyti geometriją, taip pat jis išrado lentelę su kure neregentys dienos šviesos žmonės galėjo mokytis geometrijos( tai buvo daroma įvairius smeigtukus smaigstant į lentelę, apviniojant juos siūlais ir t.t.). Šio žmogaus kiti jutos organai kaip ir kitų aklūjų buvo labai jautrūs, tačiau Saundersonas išsiskyrė tuo, kad galėjo „matyti“ oda(( jis netuėjo regėjimo organo) aklasis jausdavo mažiausius atmosferos pakitimus ir esant ypač ramiu oru galėdavo pastebėti daktus nuo jo nutolusius per keletą žingsnių). Laiškui artėjant į pabaigą buvo aprašyta soundersono mirtis. Beiveik nuo pat pradžios iki galo buvo aprašoma panelė Melanija de Salinjak ir jo pamąstymai.
Pagrindinė knygos mintis mano manymu yra tai jog aklasis ar kitas fiziškai nepilnavrtis žmogus yra visiškai pilnavertis pilietis, nes jie arba jau gimė akli arba jų aklumas tapo kažkokio įvikio ar gyvenimo būdo pasėkms, bet jie tikrai nesielgė taip spicialei, o intelektą reik išsiugdyt. Taigi kartais jie netgi pranašesni už fiziškai pilnaverčius žmones, nes jie iš „minuso“ pakyla į tokį patį arba kartais net aukštesnį „pliusą“. Kadangi knygoje bandoma įrodyt, kad aklieji yra pilnaverčiai piliečiai taigi tai tarsi nagrinėja ir bando išnaikint, kad ši tema dabartiniam pasaulį yra dar vis aktuoli. aklūjų bei kitų fiziškai bei protiški nepilnaverčių žmonių engimą ir nepripažinimą.

Įsimintina scena

Kai denisas didro savo laiške rašo kaip jis susitinka su aklaisiais( visi 3 aklieji sužavėjo).

Knygos subjektyvus vertinimas

Man ši knyga patiko, nes rašytojo nuomonė sutapo su mano, tačiau kai kuriose vietose buvo sunku suprasti kai kurias vietas teko perskaityti porą kartų.
Rekomenduoju šią knygą tiems kurie mėgsta skaityti ramiai, neskubėti, įsigilinti į knygą.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Tai iš visio 3 laiškai, bet ne sukurta istorija. Turinį sudaro Deniso Didro laiškas jo poniai, priedas prie laiško, bei volterio laiškas Didro ir Didro atsakymas Volteriui.
 Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas