ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 James Kruss - Timas Taleris, arba parduotas juokas

James Kruss - Timas Taleris, arba parduotas juokas
James Kruss
Timas Taleris, arba parduotas juokas

Puslapių skaičius: 312

Įkėlimo data: 2011-12-13
Įkėlė: baltis
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Berniukas Timas, baronas Sanomedas, Selek Bajus, bei šie trys ir vienynteliai Timo draugai: Laivininkystės verslovės direktorius ponas Rikertas, vairininkas Džonis ir stiuardas Krešimiras.

Apie knygą

Knygos pradžioje Timas nepagalvojes apie juoko vertė jį parduoda vienam turtingam baronui pavarde: Sanomedas su tokia salyga: Baronas nuo šiol visalaik galės laisvai juoktis taip pat linksmai kaip Timas, o Timas nuo šiol laimės visas visas lažybas, kad ir kokios bus lažinimosi sąlygos, tačiau daugiau niekada nebegalės juoktis, jeigu jis nelaimės lažybų jis tuoj pat atgaus juoką ir sutartis bus nutraukta, bet jeigu jis kam nors pasitars apie tą sutartį jis ne tik nebelaiminės lažybų, bet ir nebegalės juoktis. Paskui Timas supranto, kad juoko pardavimas buvo baisi klaida ir nusprendžia jį žūt būt susigražinti. Taigi prasideda įvairios jo kelionės ir nuotykiai jis pamato daug įvairių pasaulio valstybių ir vietovių, jam tenka keliauti ne tik sausuma, bet ir laivais, pakeliui jis sutinka tris gerus draugus kurie pabaigoj jam padeda susigrąžinti juoką. Taigi galiausiai Timas ne tik susigrąžina savo juoką, bet ir supranta jo reikšmę, o baronas Sanomedas žlunga, nes praranda savo vienintelį tikrą turtą juoką kurį buvo nusipirkes iš Timo.
Pagrindinė knygos mintis mano manymu yra tai, kad juokas yra didžiause vertybė, vertingesne net už pinigus. Manau šia knyga rašytojas bando tai ir nori pasakyti. Šioje knygoje nagrinėjama vargingų šeimų ir netekusių tėvų vaikų problema. Jie už gerą, linksmą ir pasiturintį gyvenimą ne su pamote ar patėviu, o su tikrais tėvais atiduotų viską, netgi savo juoką. Manau, kad tai svarbu mūsų laikais, nes daug vaikų gyvena skurdžiai, be mamos ar tėvo, o gal net be abejų ir už kitokį gyvenimą mielu noru atiduotu ne tik juoką ber daug daugiau. Taip pat gyveną ir daug turtingų šeimų vaikų kurie turi ir tėtį ir mamą, jie neišsiskyre, tačiau jie iš jų nejaučia šilumos, ir meilės ir lygiai taip pat norėtu kitokio gyvenimo už kurį galėtu atiduoti visą savo turtą.

Įsimintina scena

Kai Timas atgauna savo juoką(susilažindamas).

Knygos subjektyvus vertinimas

Man knyga patiko, nes joje parodoma tikra tokių dalykų kurių nenusipirksi vertė, šiuo atveju juoko, bet knyga lygiai taip pat tiktu ir jaunesniems skaitytojams pavyzdžiui penktokams ar ketvirtokams. Rekomenduoju šią knygą viesiems kurie mano, kad tokie dalykai kaip juokas beverčiai.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Timao mama mirus, taigi jis gyvena su tėčiu, pamote ir į broliu. Pamotės ir įbrolio jis nekenčia, o tėtį dievina, tačiau su juo būna tik lasisvadieniais, nes jis daug dirba.
 Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas