ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Ignas Šeinius - Kuprelis

Ignas Šeinius - Kuprelis
Ignas Šeinius
Kuprelis

Puslapių skaičius: 152

Įkėlimo data: 2011-10-24
Įkėlė: qweasdzxc
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Olesis(Kuprelis). menininkas , groja bažnyčioje su vargonais, yra ne itin gražios išvaizdos, iš vaikystės nelaimingo atsitikimo,turi dvi kupras , viena prieky, kita nugaroj.
Kunigunda(Gundė). išsilavinusi, graži,spontaniška mergina. Juos abu jungia menas.
Gundę sužavėjo kuprelio grojimas vargonais bažnyčioje , i Kuprelis ją visada matydavo.Ir jie dažnai gaudydavo vienas kito žvilgsnius.

Apie knygą

knyga yra impresionistinė, akcentuojami jausmai, dabarties akimirka, veikėjų išgyvenymai.Nenusakoma konkreti vieta , kurioje vyksta veiksmas, nes svarbesni jausmai. Pasakotojas pasakoja pirmuoju asmeniu, todėl skaitytojui artimiau perteikiami jausmai. veiksmas turi dvi siužetines linijas: dabartis, malūne, kai jo darbininkas Kuprelis pasakoja apie praeitį malūno savininko sūnui. Kita- kuprelis praeity, esamuoju laiku.
Problemos: nagrinėjama daugybe temų:
1gyvenimo prasmės
2meilės
3tikėjimo
4gamtos
5gimtosios kalbos
6istikimybes
7tikslo
Eiga:
Kuprelis pamato Gundę bažnyčioje ir pakviečia i chorą , tada jie artimiau susipažįsta ir jis ją palydi namo, kitą kartą susipažina su jos tėvais , dažnai pas juos lankosi, paskui pajunta jų priešiškumą , nes tėvai nenori, kad jų dukra tekėtų už kuproto neišsilavinusio vyro. KUprelis mylėjo Gundę. O ji pasiklydo savo jausmuose , nes į kaimą grįžo jos vcaikystės draugas , gražus, protingas . Gundė paliko kuprekį ir pabėgo su vaikystės draugu. Kuprelis pabėgo į mišką, atsiskyrė nuo žmonių kurį laiką . Ir daugiau gyvenime nepamilo kitos moters , nes Gundė buvo tikroji pirmoji mylimoji.

Įsimintina scena

kai Olesis ir Gundė vieną vakarą buvo kartu ir Kuprelis jai grojo gražų kūrinį , tai buvo ypatingas momentas, nes jie prisipažino, kad vienas kitą myli.

Knygos subjektyvus vertinimas

Patiko, nes veiksmas vystėsi labai greitai , kaip būdunga impresionistiniams kūriniams- sakinys gena sakinį, mintis veja mintį. Kadangi pasakojimas pirmuoju asmeniu, tai labai prijaukina skaitytoją, nes tai kaip savotiška išpažintis pasakotojui. Lyrinis subjektas labai ųdomiai svarstoapie būtį , gyvenimo prasmę.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

I jausmu akcentavima labai svarbu atkreipti mintis , o ypac i Olesio mintis , jas galima panaudoti kaip citatas ir argumentuoti, arba jo mintis perfrazuoti ir pateikti kaip svarų argumentą.
 Komentarai
+1
#1 joxas
avataras
07/11/2012 15:23
Maladiec;D
0
#2 QuixX
avataras
17/04/2013 17:56
Gera knyga.Girtas
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas