ĮKĖLIMASDomenai nuo 15 Lt Dedikuoti.lt serveriai Hostingas Serveriai.lt
 Onorė de Balzakas - Tėvas Gorijo

Onorė de Balzakas - Tėvas Gorijo
Onorė de Balzakas
Tėvas Gorijo

Puslapių skaičius: 448

Įkėlimo data: 2011-10-20
Įkėlė: gabrieliukas59
Gauta taškų: 20

Įkelti savo

Pagrindiniai veikėjai

Tėvas Gorijo senis gyvenantis Vokės pensione, Delfina Tėvo Gorijo dukra, Anastazija Tėvo Gorijo dukra, Eugenijus de Rastinjakas neturtingas studentas gyvenantis Vokės pensione, Pone Vokė pensiono savininkė.

Apie knygą

Knyga yra realizmo epochos. Knygos veiksmo vieta : Paryžius, ponios Vokė pensionas, čia galima sutikti įvairių sluoksnių žmonių, žemesniuose aukštuose gyvena turtingesni, aukščiau skurdesni.
Pagrindinė šios knygos problema vaikų nedėmesingumas tėvams. Tėvas Gorijo buvęs makaroninkas bado metais spekuliavęs miltais ir duona susikrovė turtus. Jis augino dvi dukteris : Anastazija ir Delfiną. Tėvas jas labai mylejo ir duodavo viską ko tik įsigeisdavo. Šitaip auklėdamas dukras jis joms viską duodavo, bet nieko pats neprašydavo sau, ir ištekino jas už nemylimų, bet turtingų vyrų. Visa tai jas dar labiau išlepino ir jos savo tėvą gyvenantį pensione lankė iki tol kol jis turėjo pinigų. Taip jis mirė. Dukros neaplankė jo nei laidotuvėse.
Tėvo Gorijo tragedija yra tik viena knygos pusė kita jo kaimyno Eugenijaus de Rastinjako istorija. Eugenijus neturtingas studentas norintis prasimušti į Paryžiaus aukštuomenę, ir sužavėti Gorijo dukrą. Išleido visus pinigus lošdamas įsiskolino. Vėliau jis sužavėjo Delfiną, ji ir tėvas nupirko jam butą. Iki tėvo mirties kuri sukrėtė visus.

Įsimintina scena

Kadangi šios knygos pagrindinė problema yra vaikų nedėmesingumas tėvas manau man įsimintiniausia vieta buvo Tėvo Gorijo mirtis. Jis merdėjo kelias dienas, Eugenijus ir pasiuntinukai iš Vokės namų vyko pas jo dukras bandydami priprašyti jas aplankyti mirštantį Tėvą, kad nors paskutinę minutę jam suteiktų laimės bunant kartu bet abi dukros su savo problemomis vis atsisakydavo ir taip neatvyko. Manau tai yra žiaurus elgesys ir ne pagarba Tėvui. Dar labai įsimintina yra perdėtas Tėvo dėmesys dukroms, kurį knygoje prilygina šuns ar meilužio elgesiui.

Knygos subjektyvus vertinimas

PErskaičius visą knygą, atrodo jog ji yra įdomi, bet skaitosi sunkiai : labai lėtas veiksmas daug monologų, ilgi vietų,žmonių apibūdinimai.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Knygoje pabrėžiamas Tėvo elgesys su dukromis, kuris yra perdėtas. Atkreipiamas dėmesys į tai jog dukros yra labai išlepintos ir materialistės.
 Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
 Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Dabar naršo: asas5
^ Taisyklės / moksliukai 2.0 / info@moksliukai.lt
© 2012 / Variklis / Dizainas / Kūrimas ^Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas